kontenery z Chin

Jak wysłać kontener z Chin

etapy naszych działań w transporcie kontenerów

Prezentujemy poniżej, jak realizujemy zlecenia transportowe na transport kontenerów z Chin.

płynny i szybki przepływ informacji jest ważny w organizacji transportu z Chin

Etapy wyceny i organizacji transportu kontenera z Chin:

 1. Bezpłatna wycena transportu z Chin zgodnie z zapytaniem klienta: zależnie od portu, lokalizacji chińskiego dostawcy, terminów i warunków dostawy. Kontaktujemy się bezpośrednio z chińską spedycją i wyceniamy transport w ciągu kilku godzin, maksymalnie jednej doby.
 2. Omawiamy ofertę z klientem, wyceniamy też transport drogowy z portu do siedziby firmy, wyjaśniamy metody i etapy organizacji transportu.
 3. Po akceptacji oferty klient przekazuje nam kontakt do chińskiego dostawcy (załadowcy kontenera z Chin).
 4. Kontaktujemy się z dostawcą w celu wstępnego potwierdzenia terminu gotowości towaru, wymiarów i wagi, upewniamy się, że towar zmieści się w kontenerze i nie przekroczy maksymalnej wagi.
 5. W przypadku konsolidacji towarów od kilku dostawców w Chinach ustalamy z każdym te szczegóły i dobieramy właściwy kontener. W przypadku fabryk w różnych lokalizacjach analizujemy najkorzystniejszy sposób połączenia towaru, najbliższy port, trasy dowozu towaru.
 6. Przekazujemy wszystkie szczegóły dotyczące ładunku z Chin bezpośrednio do naszego chińskiego agenta.
 7. Zależnie od ustaleń po stronie chińskiej, zależnie od warunków dostawy nasza spedycja odbiera towar z firmy w Chinach lub przekazuje adres magazynu w danym mieście, w danym porcie w Chinach.
 8. Na tym etapie klient nie musi zajmować się już żadnymi formalnościami po stronie chińskiej. To my ustalamy wszystkie dane do dokumentacji transportowej, a także zlecamy przygotowanie dokumentów chińskiemu dostawcy. Następnie weryfikujemy komplet dokumentów.
 9. Informujemy klienta o dacie wypłynięcia statku, potwierdzamy numer kontenera, nazwę statku (rejs) i termin, kiedy dopłynie do portu docelowego. Możemy udostępnić także konosament (Bill of Lading B/L).
 10. Spedycja w Chinach wystawia fakturę za fracht morski kontenera z Chin.
 11. Przed terminem dopłynięcia statku przygotowujemy dokumentację do odprawy celnej, czyli komplet dokumentów od chińskiego dostawcy, dokumenty transportowe dla kontenera z Chin, zlecenia i upoważnienia do podjęcia towaru i odprawy celnej, a także kopie dokumentów firmy klienta.
 12. Pomagamy w odprawie celnej, wyjaśniamy ewentualne pytania celników dotyczące towaru, weryfikujemy ewentualne błędy w dokumentach. Kontaktujemy się z agencją celną w Hamburgu lub w Gdyni.
 13. Kiedy dopływa kontener i zakończona jest odprawa celna kontenera z Chin klient otrzymuje rachunek za cło, VAT (w przypadku Hamburga odroczony VAT), a później SADy potwierdzające import towaru z Chin. Odprawa i zwolnienie kontenera trwa zwykle 2-5 dni (zależnie od armatora).
 14. Ustalamy z polską spedycją, kiedy kontener może być odebrany z portu, tak aby armator nie naliczał żadnych dodatkowych kosztów. Transport drogowy chińskiego kontenera trwa zwykle 2 dni z Hamburga i 1 dzień z polskich portów.
 15. Kontener bezpiecznie dociera do klienta, później organizujemy komplet oryginalnych dokumentów z Chin i wysyłamy je kurierem do Polski. Jest to ostatni etap w transporcie kontenera z Chin.

Czas realizacji całego transportu od momentu kontaktu z dostawcą (jeśli towar jest gotowy) wynosi około 40-45 dni przez Hamburg i 45-55 dni przez Gdynię/Gdańsk. W tym sam fracht morski trwa zwykle 28-32 dni do Hamburga i 38-45 dni do Gdyni/Gdańska (bezpośrednie statki około 30 dni).

transport z Chin
Image 1 Image 2
 

Kontenery z Chin:

biuro@konteneryzchin.pl