kontenery z Chin

Schemat działania naszej firmy w organizacji transportu z Chin:

sprawny transport z Chin

 

Przykładowy schemat działania niektórych konkurencyjnych spedycji:

złożony transport z Chin

 
 

Transport kontenerów z Chin

sposób organizacji transportu z Chin

Różnice pomiędzy sposobem działania naszej firmy w transporcie z Chin a typową spedycją prezentują powyższe schematy. W przypadku, kiedy my organizujemy transport zajmujemy się całościowo wszystkimi etapami i kontaktujemy się ze wszystkimi stronami, czyli chińską spedycją, chińskim dostawcą, agencją celną w Polsce lub w Niemczech i polską spedycją. Tym samym nasze kompleksowe działania obejmują cały transport od A do Z, koordynujemy całość działań związaną z transportem kontenera z Chin. Upewniamy się także, że wszystkie dokumenty są jednolite - zgadzają się wagi, ilości przesyłek, daty, numery dokumentów, dane klienta itd. Tym samym klient kontaktuje się tylko z nami i ustala wszystkie szczegóły, a my wykonujemy cały zakres działań związanych z danym transportem kontenera z Chin.

w niektórych firmach spedycyjnych formalnościami związanymi z jednym kontenerem zajmuje się nawet 20 osób!

W przypadku, kiedy duża agencja (firma transportowa) otrzymuje zlecenie kontaktuje się najpierw ze swoją siedzibą główną na przykład w Niemczech. Agent wysyła szczegóły do głównej siedziby/biura danej spedycji w Chinach na przykład w Szanghaju, dopiero oni zlecają transport towaru podwykonawcy, który może być w Shenzhen. Dotyczy to samego transportu morskiego. Zmartwieniem klienta jest nadal dopilnowanie dokumentów, ustalenie wszystkich szczegółów z chińskim dostawcą. Agent zajmujący się transportem z Chin może zorganizować transport drogowy i odprawę celną, ale zdarza się, że zajmują się samym frachtem morskim. Jak widać w poniższym schemacie sposób działania dużych spedycji angażuje do pracy wiele osób, wiele biur, które funkcjonują w różnych strefach czasowych i posługują się różnymi językami. Wystarczy, że jedno ogniwo nie zadziała prawidłowo, przykładów może być wiele: ktoś zapomni wysłać email, ktoś będzie czekał na pisemne i formalne zlecenie transportu, ktoś będzie po prostu nieobecny w biurze, a ktoś inny zapomni poinformować o jakiś problemach z dokumentami po stronie chińskiej. Każdy wykonuje swoją część działań z różnymi wynikami, ale nikt nie koordynuje całości transportu danego kontenera. Każde zapytanie, każdy problem, każdy błąd musi przejść przez cały łańcuch ludzi zanim ktoś uzyska właściwą odpowiedź i podejmie decyzję. Niestety wpływa to znacznie na czas organizacji transportu z Chin.

W przypadku, gdy klient organizuje samodzielnie transport wybierając przypadkowe spedycje w Chinach lub zleca transport dostawcy ten schemat byłby jeszcze bardziej skomplikowany, bowiem we własnym zakresie musi dopilnować dokumentów, formalności, pamiętać o ubezpieczeniu, następnie samodzielnie przygotować komplet dokumentów do odprawy celnej i zlecić transport drogowy. Przy braku wiedzy i doświadczenia taki transport może być bardzo trudny i kosztowny, w razie problemów z dokumentami towar po prostu będzie oczekiwał, a magazyny portowe będą naliczały odpowiednie opłaty.

Image 1 Image 2
 

Kontenery z Chin:

biuro@konteneryzchin.pl